Dzień Drzewa

Jesteś tu: » Strona główna » Archiwum » Rok 2012/2013 » Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

Inicjatorem i pomysłodawcą „Dnia Drzewa” był znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton w 1872 roku w USA, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Idea ta spotkała się z szerokim odzewem. Tylko w 1872 roku na apel Mortona posadzono w USA ponad milion drzew. Do Europy idea trafiła w 1951 roku. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i przedszkola  oraz nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej.

Również w naszym Przedszkolu odbyło się Święto Drzewa Dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez panie o tematyce ekologicznej, a następnie zaproszony gość- pani leśnik opowiedziała nam o budowie drzew i o ważnej roli jaką pełnią drzewa w naszym życiu. Zaznaczyła jak istotne jest dbanie o środowisko. Następnie wszystkie dzieci wyszły do ogrodu przedszkolnego, aby posadzić sadzonki drzew grabów, klonów, jarzębiny i akacji.