MUZYKA I SZTUKA ŁĄCZY TRANSGRANICZNEGO MALUCHA

Jesteś tu: » Strona główna » PROJEKTY » MUZYKA I SZTUKA ŁĄCZY TRANSGRANICZNEGO MALUCHA

Nasze Przedszkole od stycznia realizuje projekt: "Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Euroregionu NYSA. Tym razem współpracujemy z trzema czeskimi miastami: Hejnice, Nove Masto pod Smyrkiem, Lazne Libverda oraz jednym bolesławieckim Przedszkolem Publiczym Nr 1. Nasi podopieczni będą mieli okazję do nawiązania nowych przyjaźni i świetnie się bawić przy zabawach z muzykoterapii i arteterapii. W tym celu na szkolenie wyjechała cała kadra ze wszystkich przedszkoli 1 marca 2013.

W naszym przedszkolu we wtorek 07.05.2013 w ramach projektu unijnego „ Muzyka i Sztuka Łączy Transgranicznego Malucha” odwiedziły nas zaprzyjaźnione przedszkolaki z Czech.  LĂZNĚ LIBVERDA, NOVÉ MÉSTO POD SMRKEM , HEJNICE to z tych miast przyjechały dzieci aby wspólnie się bawić i zawierać nowe międzynarodowe przyjaźnie. Tego dnia wszystkie przedszkolaki spędzały czas pod hasłem sztuka. Nauczycielki mogły pochwalić się swoim warsztatem i wiedzą zdobytą podczas wspólnych warsztatów w Świeradowie Zdroju na inauguracji projektu. Dzieci  uczyły się wspólnie tańca, grały na instrumentach perkusyjnych, wykonywały fantastyczne prace plastyczne związane z tematyką wiosenną i letnią, uwieńczoną wspólnym międzynarodowym dziełem sztuki. Nie zabrakło przedstawicieli naszego kochanego miasta oraz  miast czeskich. Wszystkiemu towarzyszyła wspaniała wspólna zabawa. Byle do następnego spotkania w czerwcu !

11.06.2013 Dzień przywitał nas pięknym słońcem. Nastroje wszystkich poprawiły sie o 100%. Wyjechaliśmy  juź z samego rana do Hejnic, aby móc jak najwięcej czasu spedzić z kolegami z czeskiego przedszkola. Tego bowiem dnia rozpoczęło się kolejne spotkanie w ramach projektu " Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha" Po oficjalnych powitaniach władz miasta polskich i czeskich rozpoczęła się część praktyczna. Atrakcji nie brakowało: śpiewy, tańce, zabawy. Kaźdy z ochotą zabrał się do pracy. Wykonaliśmy piękne papierowe ptaki, biedronki i kwiaty, którymi na koniec zajęć ozdobiliśmy sale. Po obiedzie rozpoczęła się druga część spotkania: zabawy na podwórku i słodko - zdrowy poczęstunek:). Czas na wspólnej zabawie upłynął nam bardzo szybko i ze smutkiem poźegnaliśmy naszych czeskich kolegów.

W czwartek 10 pażdziernika w kinie Forum odbyło się uroczyste zakończenie projektu:

"Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha".

Dzieci z przedszkoli, które brały udział w projekcie prezentowały umiejętności nabyte podczas wszystkich spotkań polsko - czeskich. Przedszkolaki pokazywały popisy wokalno taneczne. Nasze przedszkole reprezentowała najstarsza grupa " Motylki", owacjom nie było końca. Wszyscy już nie możemy doczekać się kolejnych projektów i wspólnej zabawy z czeskimi przedszkolami.