Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

59-700 Bolesławiec

Górne Młyny 5

Tel.: 75 612 13 09

Strona główna

KONKURSY DLA PRZEDSZKOLAKÓW 

Zachęcamy do udziału w konkursach:

 

"Przyłapani na czytaniu w czasie kwarantanny"

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Regulamin konkursu - kliknij tutaj

Karta zgłoszenia - kliknij tutaj

 

 

"Bolesławieckie źyczenia świąteczne"

Organizator: Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu

   Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Bolesławiec

 

Po wiecej szczegółów kliknij tutaj

 

 

 

"Dobre słowo antywirusowe - #zdomumówięcześć!”

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Bolesławiec

 

Po więcej szczegółów kliknij tutaj

 

 

,,Policjant, który mi pomogł''

 

Po więcej szczegółów kliknij tutaj

 

 Domowe Przedszkole

Szanowni Państwo, udostępniamy nowe zakładki

 "Pomysły na wspólne spędzanie czasu",

" Porady specjalistów na ten trudny czas"

"Domowe Przedszkole"

w których będziemy zamieszczać propozycje zabaw i zadań dla dzieci, a także linki do stron które warto z dziećmi odwiedzić. Zachęcamy do wchodzenia na naszą stronę i wykorzystywania materiałów w dniach, kiedy musimy wszyscy sobie jakoś radzić. Życzymy wszystkim cierpliwości w oczekiwaniu na zakończenie zawieszenia zajęć przedszkolnych.

 

UWAGA

MOPS uruchamia profesjonalną pomoc psychologiczną

od dziś, od godziny 13.00 do 15.00,

w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Pomoc będzie udzielana przez telefon,

pod numerem telefonu 607872517

DZIEŃ WIOSNY

- ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA-

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Przedszkolaki, porwijcie swoich rodziców, opiekunów do zabawy w słusznej sprawie. 21 marca- to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA.

Jak możecie pomóc? W bardzo prosty sposób – zakładając 21 marca skarpetki nie do pary. Prosimy, abyście włączyli się w akcję i wykonywali zdjęcia swoich stóp w skarpetkach nie do pary.(Mile widziana cała rodzinka zaangażowana w akację ;D) 

Pokażmy innym, że pomimo trudnych warunków pamiętamy o innych ważnych rzeczach.

 

 


 

 

 Weź udział w skarpetkowym wyzwaniu,

które gloryfikuje ludzką wyjątkowość.

Czym jest Skarpetkowe Wyzwanie?

#SkarpetkoweWyzwanie Odbywa się co roku 21 marca i wiąże się z Światowym Dniem Zespołu Downa.

 Tego dnia na znak uznania dla ludzkiej unikalności są noszone dwie różne skarpetki.

Wyzwanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą okazać solidarność i wsparcie dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin. Szerzy świadomość, że indywidualność ludzka czyni ten świat pięknym, bardziej kolorowym, interesującym i inspirującym.

Prosimy o wykonywanie w tym dniu zdjęć swoich dzieci oraz całych rodzin w róźnych kolorowych skarpetkach i zamieszczaniu ich w swoich grupach, a my  umieścimy je na stronie naszego przedszkola.

 

DRODZY RODZICE !!!! 

Od 12 do 10 kwietnia 2020 r funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia dydaktyczne zostaną zawieszone od 12 marca br.
  • 12 i 13 marca 2020 będą w przedszkolu prowadzone  tylko działania opiekuńcze;
  •  od dnia 16 marca br. przedszkole zostanie zamknięta;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; Z-15A

Rodzicu, 
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora przedszkola;

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

 

 

 

 

 

REKRUTACJA 2020/2021

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

 

REKRUTACJA 2020/2021

WWW.BOLESLAWIEC.PL

 

 

 

I SPOTKANIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

"INTEGRACJA SENSORYCZNA-INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ DZIECI"

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu wraz z czeskim Przedszkolem z Novego Mesta pod Smrkem  rozpoczęło realizację projektu „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci” 

 

W dniach 22-24.11.2019r. odbyło się pierwsze spotkanie. Projekt  był realizowany poprzez: szkolenie dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz warsztaty metodyczne dla dzieci i ich rodziców.

 

Przez trzy dni w Świeradowie Zdroju 29 nauczycieli z Polski i Czech uczestniczyło w szkoleniu podczas którego zapoznało się z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy. Ogromne znaczenie miała tu wymiana doświadczeń nauczycieli polskich i czeskich nauczania przedszkolnego, pracujących z dziećmi z dysfunkcjami.

 

W wyjazdowych warsztatach wzięło udział także 25 dzieci wraz z opiekunami. Rodzice wraz z nauczycielami mieli możliwość zapoznania się w praktyczny sposób z elementami metody Integracji Sensorycznej; zyskać nową i poszerzyć już zdobytą wiedzę w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna. Dzieciom z dysfunkcjami umożliwiono korzystanie z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej poprzez doświadczanie jej podczas zajęć na  basenie i sali gimnastycznej.

 

 

 

W marcu 2020 roku przewidziany jest wyjazd polskich dzieci do Czech, które będą  brały udział w zajęciach z integracji sensorycznej przygotowanych przez nauczycielki przedszkola z Novego Mesta pod Smrkem.

 

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”  CZ.11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.Całkowitykoszt projektu to 19 560,45 euro.

"Integracja sensoryczna- inwestycją w przyszłość dzieci"

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu wraz z czeskim Przedszkolem z Novego Mesta pod Smrkem  rozpoczęło realizację projektu „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci” 

 

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”  CZ. 11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Całkowity koszt projektu to 19 560,45 euro.

 

Celem projektu jest:

 

 1. Zapoznanie nauczycieli przedszkoli z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy.

 

2. Zapoznanie rodziców dzieci z dysfunkcjami z zyskaną przez nauczycieli wiedzą w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna.

 

3. Umożliwienie dzieciom z dysfunkcjami korzystania z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej  na obszarach objętych projektem.

 

Projekt będzie realizowany poprzez: warsztaty metodyczne dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz odbędą się zajęcia z Integracji Sensorycznej dla dzieci i ich rodziców. Przewidziane są również spotkania integracyjne  organizowane w Bolesławcu i Novym Mescie pod Smrkem. Projekt zakończony zostanie Festynem z okazji otwarcia Ogródka Sensorycznego w Bolesławcu z udziałem polskich i czeskich dzieci oraz nauczycieli.

 

W ramach podejmowanych działań projekt przyczyni się do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i czeskimi nauczycielami wychowania  przedszkolnego. Da możliwość zapoznania się ze stroną dydaktyczną np.: sposobem prowadzenia pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z dziećmi z dysfunkcjami po obu stronach granicy. Umożliwi poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań pracy z dziećmi w zakresie elementów terapii metody Integracji Sensorycznej.