"Mam 6 lat"

Jesteś tu: » Strona główna » "Mam 6 lat"

Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły

Z udziałem Minister Edukacji Narodowej 04.03.2013 we Wrocławskim Teatrze Lalek odbyła się wojewódzka gala konkursu „Mam 6 lat", w której uczestniczyło również nasze przedszkole.

Konkurs został ogłoszony w listopadzie 2012 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  i był skierowany do Rad Rodziców w szkołach i przedszkolach. Celem konkursu było promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki jak również promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich  nabywanych w szkole

W konkursie przewidziano trzy kategorie tematyczne kierowane do trzech grup uczestników. Nasze Przedszkole zaangażowało się w kategorię I: „ „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły”– Jak moje przedszkole współpracuje ze szkołą, by przejście z przedszkola do szkoły było przyjazne – możliwe formy  literackie lub multimedialne;”

Podczas uroczystej gali nasze przedszkole otrzymało z rąk pani Minister Krystyny Szumilas certyfikat promujący placówkę jako „Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły”.