Galeria imprez i uroczystosci

I IMPREZ ORGANIZOWANYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

GRATULUJEMY

10 czerwca w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych przygotowanych

przez Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

W konkursie „Na baterie też jest sposób”

miejsce drugie z ilością 343,216 kg

zajęło Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7.

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi .

Zdobywcy drugiego i miejsca w konkursie „Na baterie też jest sposób” w nagrodę obejrzą film w sali kina „Forum” zarezerwowanej specjalnie dla nich na tę okazję.. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Gminę Miejską Bolesławiec. Zgromadzonym w sali CIK uczestnikom konkursów wręczali je zastępca prezydenta miasta -  Kornel Filipowicz i prezes MZGK Władysław Bakalarz.

V Bolesławiecka Przedszkoliada Piłkarska

W poniedziałek, 3 czerwca odbyła się V Bolesławiecka Przedszkoliada Piłkarska z Football Academy Bolesławiec pod honorowym patronatem Piotra Romana - Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Na stadionie miejskim zameldowało się prawie 200 bolesławieckich przedszkolaków, którzy poznawali tajniki piłkarskiego fachu poprzez uczestnictwo w zabawach przygotowanych przez sztab szkoleniowy Football Academy Bolesławiec. Na najmłodszych czekały tory przeszkód oraz mini turniej piłki nożnej. Więcej zdjęć TUTAJ

Dzieci sprzątają śmieci

25. 04. 2019 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu wszystkie grupy z naszego przedszkola wyszły na spacery, ale nie po ty by podziwiać piękną wiosenną pogodę, ale aby posprzątać, a następnie posegregować śmieci znajdujące się na pobliskich trawnikach i chodnikach.
Działania ekologiczne na stałe wpisane są w działalność naszej placówki poprzez systematyczne zbieranie zużytych baterii czy plastikowych nakrętek co wpływa na kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa. Mamy nadzieję że takie działania na długo pozostaną w pamięci uczestników, a w konsekwencji uzmysłowią nam wszystkim,  że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat.

Dnia 22 listopada 2018 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się „Olimpiada Bezpiecznego Malucha”. Olimpiada niezmiennie od początku istnienia ma za zadanie kształtowanie świadomości najmłodszych i uwrażliwianie ich na podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapoznanie z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie świadomości ekologicznej poprzez naukę segregacji odpadów.

DZIĘKUJEMY

BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM, KTÓRZY TAK LICZNIE PRZYBYLI NA POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE, ORGANIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU.

NASTROJE DOPISAŁY, PRZYSMAKI RÓWNIEŹ - CIASTA I PIZZA CIESZYŁY SIĘ OGROMNYM POWODZENIEM. A MY DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ, ZA PAŃSTWA FANTASTYCZNE ZAANGAŹOWANIE  I ZA OGROMNĄ SZCZODROŚĆ SERCA. DZIĘKI PAŃSTWA POMOCY JESTEŚMY JUŹ CORAZ BLIŹEJ OSIĄGNIĘCIA NASZEGO CELU- NOWEGO PLACU ZABAW

UWAGA RODZICE !!!!
W NADCHODZĄCYM ROKU SZKOLNYM NASTĘPUJE ZMIANA SPOSOBU UBEZPIECZANIA.
NIE BĘDZIE MOZLIWOŚCI UBEZPIECZENIA DZIECI W PRZEDSZKOLU,
PROSIMY UBEZPIECZYĆ DZIECI WE WŁASNYM ZAKRESIE.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I SPOTKANIE Z POLICJANTEM
20.09.2018 OBCHODZILIŚMY W NASZYM PRZEDSZKOLU DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DO GRUP PRZYBYŁY KSIĘŹNICZKI, RYCERZE, KUBUSIE PUCHATKI, WRÓŹKI. GDY SPOTKALIŚMY SIĘ WSZYSCY RAZEM W SALI "MOTYLKÓW', PAN POLICJANT BYŁ ZDZIWIONY, ALE TEŹ MILE ZASKOCZONY ,ŹE PYTANIA O ZASADACH PANUJĄCYCH NA DRODZE ZADAJĄ MU INNI MALI "POLICJANCI", STRAŹACY, CZY ŹOŁNIERZE. PAN POLICJANT OPOWIEDZIAŁ NAM JAK NALEŹY PORUSZAĆ SIĘ PO DRODZE, PRZYPOMNIAŁ NA JAKIM ŚWIETLE PRZECHODZIMY PRZEZ PASY, WSPOMNIAŁ TEŹ O POSTĘPOWANIU Z OBCYMI I NIEZNANYMI ZWIERZĘTAMI. WSZYSTKIE TE WIADOMOŚCI DZIECI MOGŁY OD RAZU WYKORZYSTAĆ, GDYŹ ZARAZ PO ŚNIADANIU WYRUSZYŁY W MIASTO ŹEBY MIESZKAŃCOM BOLESŁAWCA WRĘCZYĆ SAMODZIELNIE WYKONANE PRACE I POINFORMOWAĆ WSZYSTKICH JAKI DZISIAJ MAMY DZIEŃ