Jesteś tu: » Strona główna

KOCHANI RODZICE
BARDZO DZIĘKUJEMY ZA POMOC
I ZAANGAŹOWANIE W ORGANIZACJĘ FESTYNU !!!

Młodzi bolesławianie dbają o środowisko przyrodnicze

6 czerwca 2017 r. w Centrum Integracji Kulturalnej ,,Orzeł” w Bolesławcu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursach ekologicznych: ,,W dolinie rzeki Bóbr”- konkurs plastyczny dla przedszkolaków; ,,Na baterie też jest sposób – 2017” – konkurs dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W konkursie ,,Na baterie też jest sposób” 11 grup przedszkolnych oraz 44 klasy, łącznie 1714 osób, zebrało 3740 kg zużytych baterii, które za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu, zostały przekazane do recyklingu.
W kategorii „przedszkola” Drugie miejsce zajęła grupa III z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7. Wychowawczynie: Lidia Bazal i Marta Herdzik.

W kategorii „przedszkola” laureaci I, II i III miejsca wezmą udział w wycieczce.. Grupy przedszkolne  które wygrały wycieczkę mogą wybrać jedno z miejsc: Zoo we Wrocławiu, Humanitarium, Hydropolis lub Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Grupa z naszego przedszkola wybrała wycieczkę do ZOO we Wrocławiu Nagrody w tegorocznej edycji konkursu są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Gminę Miejską Bolesławiec, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Konkurs plastyczny ,,W dolinie rzeki Bóbr” skierowany był do dzieci uczęszczających do bolesławieckich przedszkoli. Zadaniem uczestnika konkursu było samodzielne wykonanie pracy plastycznej w formacie A4, z wykorzystaniem dowolnej techniki. W konkursie  drugie miejsce zajęła Marika Zabawa ,Wyróżnienia otrzymały:  Emilia Bazal , Ola Sztandera , Maja Tertel

Wszystkim nagodzonym serdecznie gratulujemy.

Dzień Konia

Koń jaki jest, każdy widzi. Odkąd dowiedział się, że ma dziś swoje święto, rży szczęśliwie, wiedząc, że dostanie strawę lepszą niż zwykle. My też, idąc tropem konia,  fundujemy sobie końską dawkę humoru, robiąc wszystko, by nasz czterokopytny zwierzak się dziś uśmiał.

Dzień Konia