Jesteś tu: » Strona główna

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

WIĘCEJ INFORMACJI

SERDECZNIE GRATULUJEMY

W piątek, 1 grudnia 2017 r, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła Bolesławiecka Spartakiada Przedszkolaków, która zaliczana jest do najważniejszych imprez sportowych najmłodszych bolesławian. Organizatorami spartakiady są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Football Academy Bolesławiec. W sportowych zmaganiach uczestniczyło jedenaście przedszkoli. W generalnej klasyfikacji pierwsze miejsce zdobyło Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7. Drugie miejsce zajęło MPP nr 4. Na trzecim miejscu znalazło się MPP nr 5. Uczestnikami zawodów były reprezentacje przedszkoli wyłonione w eliminacjach.

RELACJA TV

DZIEŃ MISIA

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Misia. W tym roku kaźdy przebierał się w znane postacie z bajek i przynosił własne misie. A wszystko po to, by móc zaprezentować się z grupą przed całym przedszkolem. Tańce, śpiewy, wiersze, a przede wszystkim fantastyczna zabawa królowały w tym dniu we wszystkich grupach.

"IŚĆ ZA MARZENIEM"- SPOTKANIE W BIBLIOTECE

16 listopada grupa Misiów uczestniczyła w warsztatach multisensorycznych "Morskie opowieści" , w ramach projektu który realizuje Miejska Biblioteka Publiczna. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat "Morskich opowieści", Pani pokazywała zdjęcia z żaglówkami, rafy koralowej, różne muszle , kompas. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach: bawiły się w przeciąganie liny, wyciąganie człowieka zza burty. Na koniec dzieci miały moźliwość ubraniaw pianki do nurkowania, stroju kapitana, kamizelki ratunkowe. Wszyscy świetnie się bawili

RELACJA TV (OD 15 MINUTY)

GRATULUJEMY I MIEJSCA

Reprezentanci naszego Przedszkola z grupy "Biedronki" zdobyli pierwsze miejsce w zawodach sportowych organizowanych przez Straź Miejską

Przedszkolaki w dniu swojego święta powitały Jesień

29.09.2017 obchodzimy Światowy Dzień Przedszkolaka Z tej okazji w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość Kaźda grupa ubrała się w inny kolor, a takźe zaprezentowała swoje umiejętności wokalno- taneczne Wszystkiemu przyglądała sie Pani Jesień, która z tej okazji przybyła do naszego Przedszkola. Na koniec wybraliśmy się na spacer ulicami Bolesławca, aby mieszkańcom wręczyć kolorowe upominki, źycząc "Miłego Dnia" Odwiedziliśmy równieź Ratusz, aby wręczyć przygotowany przez dzieci i Jesień kosz pięknych jesiennych dyń i wrzosów.

Biedronki w Muzeum
Bolesławiec słynie z ceramiki i o tym wie juź nawet przedszkolak.Jak wyglądają, jak powstają najpiękniejsze biało-niebieskie wzory miały okazję obejrzeć pięciolatki z naszego Przedszkola Grupa "Biedronek" odwiedziła Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Policja w Przedszkolu

Wrzesień to miesiąc, w którym rozmawiamy w Przedszkolu o bezpieczeństwie.Dzieci dowiadują się jak wygląda praca policjanta, jego mundur i radiowóz. Grupa "Motylki" zaprosiła do swojej sali dzielnicowego, który opowiedział o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, o niebezpieczeństwie związanym z kontaktami z obcymi ludźmi Na koniec zaprowadził nas na skrzyźowanie, gdzie dzieci w praktyce mogły przećwiczyć przechodzenie przez ulicę bez sygnalizacji. W nagrodę, za prawidłowe i sprawne przechodzenie przez pasy pan Policjant zaprosił dzieci do obejrzenia radiowozu i nawet pozwolił włączyć syrenę

Wrzosowa Kraina

13.09.2017 Dzieci z grupy "Motylki" wzięły udział w zajęciach terenowych z zakresu edukacji przyrodniczo-regionalnej, prowadzonych metodami warsztatowymi w gospodarstwie agroturystycznym we ,,Wrzosowej krainie” na terenie Przemkowskiego parku Krajobrazowego. W ramach projektu Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej p.t. ,,Bolesławianie dbają o środowisko przyrodnicze”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Przedszkolaki sprzatają świat!!!!

Jak co roku całe Przedszkole ruszyło sprzątać świat. Od Maluszków do Starszaków - kaźdy wie, źe o świat naleźy dbać. Wyrzucanie śmieci do śmieci, segregując je do odpowiednich pojemników ma opanowane kaźde dziecko i mogło udowodnić to właśnie tego dnia Uzbrojeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci dzieci dzielnie sprzątały teren w dalszej i bliźszej okolicy naszego przedszkola

Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą

I to jest coś! Wszystko z czekoladą i w czekoladzie. Śledź też. Dziś jemy wszystko z czekoladą. Może być gorzka, mleczna, słodka, słona i pikantna. Jeśli nie lubimy czekolady (niewiarygodne ale zdarza się), wybierzmy się na czekoladowy masaż, który działa relaksująco, antyoksydacyjnie, poprawia krążenie i przepływ limfy. Czekoladowe spa. W końcu to dzień pokrywania wszystkiego czekoladą.

Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą

11.09.2017 GRUPA MISIE ODWIEDZIŁA ZAKŁADY CERAMICZNE MANUFAKTURA