Jesteś tu: » Strona główna

GRATULUJEMY I MIEJSCA

Reprezentanci naszego Przedszkola z grupy "Biedronki" zdobyli pierwsze miejsce w zawodach sportowych organizowanych przez Straź Miejską

Przedszkolaki w dniu swojego święta powitały Jesień

29.09.2017 obchodzimy Światowy Dzień Przedszkolaka Z tej okazji w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość Kaźda grupa ubrała się w inny kolor, a takźe zaprezentowała swoje umiejętności wokalno- taneczne Wszystkiemu przyglądała sie Pani Jesień, która z tej okazji przybyła do naszego Przedszkola. Na koniec wybraliśmy się na spacer ulicami Bolesławca, aby mieszkańcom wręczyć kolorowe upominki, źycząc "Miłego Dnia" Odwiedziliśmy równieź Ratusz, aby wręczyć przygotowany przez dzieci i Jesień kosz pięknych jesiennych dyń i wrzosów.

Biedronki w Muzeum
Bolesławiec słynie z ceramiki i o tym wie juź nawet przedszkolak.Jak wyglądają, jak powstają najpiękniejsze biało-niebieskie wzory miały okazję obejrzeć pięciolatki z naszego Przedszkola Grupa "Biedronek" odwiedziła Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Policja w Przedszkolu

Wrzesień to miesiąc, w którym rozmawiamy w Przedszkolu o bezpieczeństwie.Dzieci dowiadują się jak wygląda praca policjanta, jego mundur i radiowóz. Grupa "Motylki" zaprosiła do swojej sali dzielnicowego, który opowiedział o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, o niebezpieczeństwie związanym z kontaktami z obcymi ludźmi Na koniec zaprowadził nas na skrzyźowanie, gdzie dzieci w praktyce mogły przećwiczyć przechodzenie przez ulicę bez sygnalizacji. W nagrodę, za prawidłowe i sprawne przechodzenie przez pasy pan Policjant zaprosił dzieci do obejrzenia radiowozu i nawet pozwolił włączyć syrenę

Wrzosowa Kraina

13.09.2017 Dzieci z grupy "Motylki" wzięły udział w zajęciach terenowych z zakresu edukacji przyrodniczo-regionalnej, prowadzonych metodami warsztatowymi w gospodarstwie agroturystycznym we ,,Wrzosowej krainie” na terenie Przemkowskiego parku Krajobrazowego. W ramach projektu Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej p.t. ,,Bolesławianie dbają o środowisko przyrodnicze”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Przedszkolaki sprzatają świat!!!!

Jak co roku całe Przedszkole ruszyło sprzątać świat. Od Maluszków do Starszaków - kaźdy wie, źe o świat naleźy dbać. Wyrzucanie śmieci do śmieci, segregując je do odpowiednich pojemników ma opanowane kaźde dziecko i mogło udowodnić to właśnie tego dnia Uzbrojeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci dzieci dzielnie sprzątały teren w dalszej i bliźszej okolicy naszego przedszkola

Światowy Dzień Tańca

Taniec jest najlepszą terapią nie tylko dla naszego ciała, ale i dla duszy. Dzięki niemu uwalniamy nasze emocje, pozwalamy by z każdym ruchem ogarniała nas niezwykła radość i dajemy sobie szansę na bycie tu i teraz, bez żadnych barier, bez myślenia o przeszłości i przyszłości.

Światowy Dzień Tańca

11.09.2017 GRUPA MISIE ODWIEDZIŁA ZAKŁADY CERAMICZNE MANUFAKTURA