Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

59-700 Bolesławiec

Górne Młyny 5

Tel.: 75 612 13 09

adres mail : mppsiedem@gmail.com

Sukcesy

 

GRATULUJEMY

 

 

 

10 czerwca w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych przygotowanych

przez Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

 

W konkursie „Na baterie też jest sposób”

miejsce drugie z ilością 343,216 kg

zajęło Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7.

 

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi .

Zdobywcy drugiego i miejsca w konkursie „Na baterie też jest sposób” w nagrodę obejrzą film w sali kina „Forum” zarezerwowanej specjalnie dla nich na tę okazję.. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Gminę Miejską Bolesławiec. Zgromadzonym w sali CIK uczestnikom konkursów wręczali je zastępca prezydenta miasta -  Kornel Filipowicz i prezes MZGK Władysław Bakalarz.

 

 

 

V Bolesławiecka Przedszkoliada Piłkarska

 

W poniedziałek, 3 czerwca odbyła się V Bolesławiecka Przedszkoliada Piłkarska z Football Academy Bolesławiec pod honorowym patronatem Piotra Romana - Prezydenta Miasta Bolesławiec.

 

Na stadionie miejskim zameldowało się prawie 200 bolesławieckich przedszkolaków, którzy poznawali tajniki piłkarskiego fachu poprzez uczestnictwo w zabawach przygotowanych przez sztab szkoleniowy Football Academy Bolesławiec. Na najmłodszych czekały tory przeszkód oraz mini turniej piłki nożnej. Więcej zdjęć TUTAJ

REPREZENTANCI MPP NR7

Dzieci sprzątają śmieci

25. 04. 2019 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu wszystkie grupy z naszego przedszkola wyszły na spacery, ale nie po ty by podziwiać piękną wiosenną pogodę, ale aby posprzątać, a następnie posegregować śmieci znajdujące się na pobliskich trawnikach i chodnikach.
Działania ekologiczne na stałe wpisane są w działalność naszej placówki poprzez systematyczne zbieranie zużytych baterii czy plastikowych nakrętek co wpływa na kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa. Mamy nadzieję że takie działania na długo pozostaną w pamięci uczestników, a w konsekwencji uzmysłowią nam wszystkim,  że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat.


 

 

 GRUPA "KRASNOLUDKI " SPRZĄTA ZIEMIE

 

 

 

 

Dnia 22 listopada 2018 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się „Olimpiada Bezpiecznego Malucha”. Olimpiada niezmiennie od początku istnienia ma za zadanie kształtowanie świadomości najmłodszych i uwrażliwianie ich na podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapoznanie z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie świadomości ekologicznej poprzez naukę segregacji odpadów.

 

 

NASI REPREZENTANCI

 

 

DZIĘKUJEMY

BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM, KTÓRZY TAK LICZNIE PRZYBYLI NA POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE, ORGANIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU.

NASTROJE DOPISAŁY, PRZYSMAKI RÓWNIEŹ - CIASTA I PIZZA CIESZYŁY SIĘ OGROMNYM POWODZENIEM. A MY DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ, ZA PAŃSTWA FANTASTYCZNE ZAANGAŹOWANIE  I ZA OGROMNĄ SZCZODROŚĆ SERCA. DZIĘKI PAŃSTWA POMOCY JESTEŚMY JUŹ CORAZ BLIŹEJ OSIĄGNIĘCIA NASZEGO CELU- NOWEGO PLACU ZABAW

 

 
UWAGA RODZICE !!!!
W NADCHODZĄCYM ROKU SZKOLNYM NASTĘPUJE ZMIANA SPOSOBU UBEZPIECZANIA.
NIE BĘDZIE MOZLIWOŚCI UBEZPIECZENIA DZIECI W PRZEDSZKOLU, 
PROSIMY UBEZPIECZYĆ DZIECI WE WŁASNYM ZAKRESIE.
 
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I SPOTKANIE Z POLICJANTEM
20.09.2018 OBCHODZILIŚMY W NASZYM PRZEDSZKOLU DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DO GRUP PRZYBYŁY KSIĘŹNICZKI, RYCERZE, KUBUSIE PUCHATKI, WRÓŹKI. GDY SPOTKALIŚMY SIĘ WSZYSCY RAZEM W SALI "MOTYLKÓW', PAN POLICJANT BYŁ ZDZIWIONY, ALE TEŹ MILE ZASKOCZONY ,ŹE PYTANIA O ZASADACH PANUJĄCYCH NA DRODZE ZADAJĄ MU INNI MALI "POLICJANCI", STRAŹACY, CZY ŹOŁNIERZE. PAN POLICJANT OPOWIEDZIAŁ NAM JAK NALEŹY PORUSZAĆ SIĘ PO DRODZE, PRZYPOMNIAŁ NA JAKIM ŚWIETLE PRZECHODZIMY PRZEZ PASY, WSPOMNIAŁ TEŹ O POSTĘPOWANIU Z OBCYMI I NIEZNANYMI ZWIERZĘTAMI. WSZYSTKIE TE WIADOMOŚCI DZIECI MOGŁY OD RAZU WYKORZYSTAĆ, GDYŹ ZARAZ PO ŚNIADANIU WYRUSZYŁY W MIASTO ŹEBY MIESZKAŃCOM BOLESŁAWCA WRĘCZYĆ SAMODZIELNIE WYKONANE PRACE I POINFORMOWAĆ WSZYSTKICH JAKI DZISIAJ MAMY DZIEŃ
 
 
 
 

 

 

Młodzi bolesławianie dbają o środowisko przyrodnicze

6 czerwca 2017 r. w Centrum Integracji Kulturalnej ,,Orzeł” w Bolesławcu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursach ekologicznych: ,,W dolinie rzeki Bóbr”- konkurs plastyczny dla przedszkolaków; ,,Na baterie też jest sposób – 2017” – konkurs dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W konkursie ,,Na baterie też jest sposób” 11 grup przedszkolnych oraz 44 klasy, łącznie 1714 osób, zebrało 3740 kg zużytych baterii, które za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu, zostały przekazane do recyklingu.
W kategorii „przedszkola” Drugie miejsce zajęła grupa III z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7. Wychowawczynie: Lidia Bazal i Marta Herdzik.

W kategorii „przedszkola” laureaci I, II i III miejsca wezmą udział w wycieczce.. Grupy przedszkolne  które wygrały wycieczkę mogą wybrać jedno z miejsc: Zoo we Wrocławiu, Humanitarium, Hydropolis lub Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Grupa z naszego przedszkola wybrała wycieczkę do ZOO we Wrocławiu Nagrody w tegorocznej edycji konkursu są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Gminę Miejską Bolesławiec, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Konkurs plastyczny ,,W dolinie rzeki Bóbr” skierowany był do dzieci uczęszczających do bolesławieckich przedszkoli. Zadaniem uczestnika konkursu było samodzielne wykonanie pracy plastycznej w formacie A4, z wykorzystaniem dowolnej techniki. W konkursie  drugie miejsce zajęła Marika Zabawa ,Wyróżnienia otrzymały:  Emilia Bazal , Ola Sztandera , Maja Tertel

Wszystkim nagodzonym serdecznie gratulujemy.

 

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA

ZA PROMOCJĘ MIASTA W ROKU 2016

RELACJA FOTO

 

23 marca 2017 r. w sali kina „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki nastąpiło uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2016 roku. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, rozwoju nauki, za wybitne wyniki uzyskiwane w sporcie.
Nagrody w dziedzinach nauka, kultura, działalność społeczna i sport przyznaje Prezydent Miasta Bolesławiec, na wniosek uprawnionych podmiotów, po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec.
Z ogromną radością informujemy, iź nasze Przedszkole otrzymało nagrodę w dziedzinie nauka

RELACJA VIDEO,

GRATULUJEMY


 Z OGROMNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY,

IŹ REPREZENTANCI Z GRUPY "RYBKI"

BIORĄCY UDZIAŁ W "OLIMPIADZIE BEZPIECZNEGO MALUCHA"

ORGANIZOWANEJ PRZEZ STRAŹ MIEJSKĄ ZAJĘLI I MIEJSCE.

SERDECZNIE GRATULUJEMY.

RELACJA TV

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Z PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY, IŹ REPREZENTANCI NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAJĘLI II MIEJSCE W BOLESŁAWIECKIEJ SPARTAKIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW

WIĘCEJ INFORMACJI

 

 

"NASZE PTAKI ZIMĄ"

 


 

 

16. 11. 2016 W CENTRUM INTEGRACJI KULTURALNEJ "ORZEŁ" ZOSTAŁY WRĘCZONE NAGRODY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE ZORGANIZOWANYM PRZEZ MIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

Z PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŹE TROJE NASZYCH PODOPIECZNYCH ZDOBYŁO I MIEJSCE,A DWOJE WYRÓŹNIENIA.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

FOTORELACJA

 

GRATULUJEMY NAGRODY PREZYDENTA PANI EWIE SZACHOWICZ
I PANI MAŁGORZACIE SZEWCZYK

KONIECZNIE ZOBACZ FILM!!!

 

 

 

 

 

Z OGROMNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY,IŹ PANI

EDYTA CZERNIGIEWICZ

ODEBRAŁA 03.03.2016 Z RĄK PREZYDENTA BOLESŁAWCA PIOTRA ROMANA

NAGRODĘ ZA PROMOCJĘ MIASTA 2015 W KATEGORII: NAUKA

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

Z WIELKĄ RADOŚCIĄ INFORMUJEMY

REPREZENTANCI NASZEGO PRZEDSZKOLA:

DZIECI Z GRUPY "MOTYLKÓW" I "BIEDRONEK"

ZAJĘŁY I MIEJSCE

W SPARTAKIADZIE PRZEDSZKOLAKA

SERDECZNIE GRATULUJEMY

RELACJA TELEWIZYJNA

 

 

Z OGROMNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY ,

IŹ DWIE DZIEWCZYNKI Z  GRUPY "MISIÓW",

KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ W KONKURSIE EKOLOGICZNYM

ZORGANIZOWANYM PRZEZ

MIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

PT "PRZYRODA WOKÓŁ NAS" 

23.10.2015 ODEBRAŁY NAGRODY W CIK-U ZA ZDOBYCIE:

NADIA PADEWSKA- I MIEJSCE

EMILIA BAZAL-WYRÓŹNIENIE

 

 

 

RELACJA TELEWIZYJNA

 

Z OGROMNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY,

ŹE W KONKURSIE POD TYTUŁEM

"CO W TRAWIE PISZCZY"

ORGANIZOWANYM PRZEZ MIEJSKA BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ I MIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ TRÓJKA DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA ZDOBYŁA NAGRODY I WYRÓŹNIENIA:

SZYMON KWAŚNIAK- II NAGRODA

NATALIA SOLSKA -III NAGRODA

NINA RAMZA- WYRÓŹNIENIE

SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I MIEJSCE

Z ogromną radością i przyjemnością informujemy, iź dzięki wspólnemu zaangaźowaniu naszych wspaniałych Rodziców, Przedszkole zdobyło I MIEJSCE w konkursie ekologicznym " Na baterie teź jest sposób" Dzięki temu najstarsza grupa naszego przedszkola -"Motylki" 18.06.2014 wyjedzie na wycieczkę do Wrocławia zwiedzić Ogród Zoologiczny. Wszystkim Rodzicom jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy.

 

 

Z ogromną przyjemnością informujemy,źe 25.05.2014,grupa dzieci reprezentująca nasze przedszkole w  XIV edycji Europejskich Biegów Ulicznych

w Bolesławcu, organizowanych przez MOSiR zajęła

II MIEJSCE

w kategorii druźynowej- Bieg Przedszkolaka.

SERDECZNIE GRATULUJEMY


 

 

 

VI Olimpiada Bezpiecznego Malucha organizowana przez Straź Miejską w Bolesławcu będzie od 09.05. 2014 najbardziej ulubioną imprezą sportową przez grupę "Biedronek"

Po cięźkich biegach, skokach, slalomach i szybkim refleksie i wiedzy na temat ekologii i udzielania pierwszej pomocy grupa Biedronek zajęła I miejsce Serdecznie gratulujemy.

 

Zamknij okno

 

 

 

 

 

 

 

 

NAGRODY ZA PROMOCJĘ MIASTA PRZYZNANE

Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, rozwoju nauki, za wybitne wyniki uzyskiwane w sporcie oraz inicjatywy społeczne, przyczyniające się do promocji miasta. Nagrody potwierdza się statuetką. Laureaci nagrody otrzymują również gratyfikację finansową. Nagrody przyznaje Prezydent Miasta Bolesławiec na wniosek uprawnionych podmiotów, po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec. 

Nasze przedszkole otrzymało to zaszczytne wyróżnienie już trzeci rok z rzędu. Tym razem nagroda powędrowała do wspaniałej nauczycielki z naszego przedszkola

EDYTY CZERNIGIEWICZ.

Od 2010 r. Pani Edyta Czernigiewicz pełni funkcję wicedyrektora przedszkola. Jako pierwsza w Bolesławcu podjęła współpracę transgraniczną między przedszkolami polskimi i czeskimi, będąc jednocześnie autorką wszystkich projektów realizowanych przez Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 w ramach Euroregionu Nysa: „Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha”, „Przedszkolaki bawią się w teatr”. Koordynatorka Programu „Optymistyczne Przedszkole”, którego celem jest rozwijanie w dziecku optymizmu i poczucia własnej wartości.

Serdecznie gratulujemy !!!!!!!!!

Więcej zdjeć- Tutaj

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Artykuły