Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

59-700 Bolesławiec

Górne Młyny 5

Tel.: 75 612 13 09

adres mail : mppsiedem@gmail.com

Galeria imprez i uroczystosci

      

 

UROCZYSTOŚCI I SPOTKANIA

ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA GALERII ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI, SPOTKAŃ

I IMPREZ ORGANIZOWANYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

 

 

Udział w akcji "Sadzimy drzewa dla Bolesławca"

 

dyplomsaddrzew

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wspólny udział w pikniku ekologicznym, "Sadzimy drzewa dla Bolesławca", który odbył się 02.10.2021. i został zorganizowany przez Urząd Miasta Bolesławiec, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, we współpracy z Nadleśnictwem Bolesławiec oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, ponadto akcję współorganizowało Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Czas spędzony na łonie przyrody zapewnił wszystkim dużo radości oraz dodatkowo sprawił, że wspólnymi siłami zasadziliśmy dwieście jarzębin!

Wszystkim razem i każdemu z osobna DZIĘKUJEMY!

thx

  

 sadzdrzew

 sadzdrzew2

sadzdrzew3

 

 

Próbna ewakuacja przedszkola 28.09.2021r.

 

ewakuacja1

 

 

Dnia 28.09.2021r. przeprowadzone zostały praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci grup przedszkolnych i pracowników naszej placówki. Z dumą donosimy, iż wszystkie przedszkolaki dzielnie poradziły sobie z tym stresującym zadaniem Uśmiech  Nad prawidłowym przebiegiem ewakuacji czuwała pani dyrektor, a za akcję odpowiedzialni byli Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bolesławcu.

Celem tego działania było wdrażanie dzieci do nabywania umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. 

 

 ewakuacja2

 

ewakuacja3

 

 

Z dumą informujemy iż nasze Przedszkole zajęło I miejsce w ekologicznym konkursie "Na baterie też jest sposób", organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bolesławcu. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 578 kg baterii. Bardzo dziękujemy Rodzicom i naszym Przedszkolakom za zaangażowanie się w udział w tym projekcie Uśmiech

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021 pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”

 

plakat

 

20 września już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Sprzątanie Świata- Polska”. Celem akcji jest promowanie idei dbania o przyrodę oraz ukazanie konieczności ochrony środowiska. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Tego dnia nasze przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem. Zaopatrzone w worki foliowe i rękawice ochronne włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i porządkowały otoczenie wokół przedszkola. Przypomniały sobie o podstawowych zasadach segregacji śmieci. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w Akcji Sprzątania Świata wzbudzą w naszych dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za naszą „Zieloną Planetę”.

 

Magiczne miejsce - Borówki

13 września dzieci z grupy „Motylków” wybrały się na wycieczkę do wsi Borówki. Wyjazd został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. C.K. Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu Gospodarstwo agroturystyczne „Gajówka Głuszec” Pani Bogumiły Naruszewicz położona w miejscowości Borówki jest pięknym zakątkiem zlokalizowanym u wrót Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Gospodyni prowadzi warsztaty o tematyce ekologicznej. Z ogromną pasją opowiada o swoim zamiłowaniu do ziół, a większa część terenu gospodarstwa jest przeznaczona na ogród, w którym Pani Bogusia uprawia zioła. Gospodyni chętnie oprowadza swoich gości po okolicy. I do takiego magicznego miejsca trafiła grupa „Motyli” z naszego przedszkola. To miejsce, w którym spotkaliśmy się z darami runa leśnego oraz przydomowego zielnika. Piękne daniele i konie ,to kolejna atrakcja jaką dzieci spotkały podczas swojej wycieczki. Wzięliśmy udział w warsztatach zielarskich. Z naszej wycieczki przywieźliśmy miłe wspomnienia oraz woreczki zapachowe, które dzieci same wykonały z suszonej lawendy, oregano, tymianku lub szałwii

Wizyta w "Balance Park"

 balancepark1

 Na bulwarze nad Bobrem powstała kolejna atrakcja dla miłośników spędzania czasu wolnego w plenerze. Tym razem dla najmłodszych. „Balance park” to kolejna strefa rekreacyjno-sportowa na terenie „Wiadukt plaza”. Jest to rodzaj niskiego parku linowego dostępnego dla dzieci już od 3-go roku życia.
Dnia 10.09.2021r. grupy „Motylki” i „Rybki” miały możliwość praktycznego wypróbowania nowej atrakcji dla mieszkańców Bolesławca. Dzieci zmagały się zrabinami podwieszanymi i wiszącymi, mostkami wygiętymi i amazońskimi, pętlami, obręczami i skrzynkami. Radość była ogromna, a przyjemność z pokonanych przeszkód nie do opisania.

 balancepark2

balancepark3

balancepark4

 

WIĘCEJ ZDJEĆ ZAPRASZAMY TUTAJ

 

"OLIMPIADA OPTYMIZMU"

10 czerwca 2021 roku sport królował w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 7. W tym dniu odbyła się „Olimpiada Optymizmu” zorganizowana przy pomocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.


 

Dzieci z sześciu grup rywalizowały w konkurencjach sportowych i sprawnościowych. Były to między innymi: rzut woreczkiem do celu, strzał na bramkę, rzut do kosza, skok w dal. Tak jak igrzyska olimpijskie, nasza Olimpiada także odbywała się pod hasłem fair play i zgodnego współzawodnictwa. Wszyscy sportowcy otrzymali pamiątkowe złote medale, a przedszkole dyplom za udział w Olimpiadzie.

 

"OLIMPIADA BEZPIECZNEGO MALUCHA"

9 czerwca 2021 r. odbyła się w naszym Przedszkolu „Olimpiada Bezpiecznego Malucha”, której inicjatorem jest Straż Miejska w ramach projektu „Bezpieczny Bolesławiec”. Dzieci z naszego Przedszkola podczas zawodów sportowych uczyły się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz działać ekologicznie. Były też elementy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Po skończonych konkurencjach, sędziowie jednogłośnie ogłosili, że dzieci opanowały te zagadnienia bardzo dobrze i wszyscy zajmują pierwsze miejsce. Radość dzieci była ogromna.

wiecej zdjęć: TUTAJ

01.06.2021

DZIEŃ DZIECKA

W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 7

Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy jednakże jest taki dzień w roku - kiedy dzieci czują się szczególnie ważne a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość.

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu odbył się w ogrodzie przedszkolnym. Pogoda dopisała i pozwoliła nam wykazać się umiejętnościami sportowymi, malarskimi, rzeźbiarskimi. Nie zabrakło też zabaw z bańkami, chustą animacyjną, fotobudki, miejsca z upominkami, tatuażami. Każdy dzisiaj znalazł coś dla siebie.

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają wszystkie przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależało, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Dlatego bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, wielkie serce okazane przy organizacji Dnia Dziecka. To właśnie dzięki Państwa życzliwości był to wyjątkowy dzień dla naszych kochanych przedszkolaków.


 

"OPTYMIZM GO" X ŚWIĘTO OPTYMIZMU

„Razem damy radę” słowa optymistycznego hymnu były 12 maja 2021r motywem przewodnim przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7.

Święto Optymizmu zdominowały zielone, żółte, pomarańczowe, niebieskie, czerwone, fioletowe barwy, które królowały podczas optymistycznych zajęć edukacyjnych przedszkolaków. Tańce, akrobacje, gry i zabawy przedszkolaków z „siódemki” zwieńczyły poszukiwania skarbu ukrytego w różnobarwnym ogrodzie przedszkolnym. Skarb to Kamień Optymizmu i w myśl zasady „Razem damy radę” został przez dzieci wspólnie odnaleziony. W ramach projektu Optymizm Go na posesji przedszkola posadzono nowe drzewo – lipę. Przygotowania do świętowania przedszkolaki spędziły bardzo pracowicie. Dzieci wykonały karteczki z optymistycznym przesłaniem, kreatywne prace plastyczne, stworzyły Ławeczkę Optymizmu i zdobyły emblemat „Optymistyczny Przedszkolak”.

WIĘCEJ ZDJEĆ:TUTAJ

 

PRZEDSZKOLAKI

Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 7

W BOLESŁAWCU

BIJĄ ZIELONY REKORD 2021

 

Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza.

Dlatego dajmy oddech miastu.

W tym roku, po raz pierwszy Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu, wzięło udział w biciu Zielonego Rekordu Polski 2021.

Zaangażowanie przedszkolaków było ogromne, a dzięki hojności naszych Rodziców (OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW GRUPY I i III) posadziliśmy dzisiaj 73 sadzonki roślin (kwiatów i krzewów).

Przedszkolaki z pomocą nauczycielek dzielnie pracowały i upiększały swój ogród przedszkolny. Już niedługo będziemy mieć jeszcze piękniej wokół naszego Przedszkola, bo RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

2 kwietnia World Autism Awareness Day

(Światowy Dzień Świadomości Autyzmu)

 

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Z ogromną przyjemnością informujemy iź nasze Przedszkole wzięło udział w XIV edycji Konkursu Plastycznego " Boźe Narodzenie- moje wymarzone święta" .Konkurs został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie .

Dwoje dzieci z grupy pań: Agnieszki Szewczyk i Małgorzaty Szewczyk zdobyło nagrody:

Dawid Konopnicki - II miejsce,

Stasiu Wolski -wyróźnienie.

Obu chłopcom serdecznie gratulujemy

NAGRODZENI CHŁOPCY Z GR. V

DZIĘKUJEMY

Z OGROMNĄ RADOŚCIĄ CHCIELIBYŚMY POINFORMOWAĆ, IŹ DZIĘKI PAŃSTWA ZAANGAŹOWANIU, NASZE PRZEDSZKOLE ZDOBYŁO

III MIEJSCE W KONKURSIE "NA BATERIE TEŹ JEST SPOSÓB"

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, ZA POMOC W ZBIERANIU BATERII.

DLA RODZICÓW:

1. Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka

z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

w czasie pandemii koronawirusa

 

2. Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z otwarciem przedszkoli


Informacja o bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dorosłych i dzieci na telefon w Bolesławcu.

Tutaj

 

UWAGA

MOPS uruchamia profesjonalną pomoc psychologiczną

od godziny 13.00 do 15.00,

w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Pomoc będzie udzielana przez telefon,

pod numerem telefonu 607872517

 

 

I SPOTKANIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

"INTEGRACJA SENSORYCZNA-INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ DZIECI"

RODZICE I DZIECI Z POLSKICH I CZESKICH PRZEDSZKOLI

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu wraz z czeskim Przedszkolem z Novego Mesta pod Smrkem rozpoczęło realizację projektu „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”

 

W dniach 22-24.11.2019r. odbyło się pierwsze spotkanie. Projekt był realizowany poprzez: szkolenie dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz warsztaty metodyczne dla dzieci i ich rodziców.

 

Przez trzy dni w Świeradowie Zdroju 29 nauczycieli z Polski i Czech uczestniczyło w szkoleniu podczas którego zapoznało się z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy. Ogromne znaczenie miała tu wymiana doświadczeń nauczycieli polskich i czeskich nauczania przedszkolnego, pracujących z dziećmi z dysfunkcjami.

NAUCZYCIELE Z CZECH I POLSKI

W wyjazdowych warsztatach wzięło udział także 25 dzieci wraz z opiekunami. Rodzice wraz z nauczycielami mieli możliwość zapoznania się w praktyczny sposób z elementami metody Integracji Sensorycznej; zyskać nową i poszerzyć już zdobytą wiedzę w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna. Dzieciom z dysfunkcjami umożliwiono korzystanie z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej poprzez doświadczanie jej podczas zajęć na basenie i sali gimnastycznej.

RODZICE I DZIECI PODCZAS ZAJEĆ NA SALI GIMNASTYCZNEJ

ZAJECIA NA BASENIE

W marcu 2020 roku przewidziany jest wyjazd polskich dzieci do Czech, które będą brały udział w zajęciach z integracji sensorycznej przygotowanych przez nauczycielki przedszkola z Novego Mesta pod Smrkem.

 

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci” CZ.11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.Całkowitykoszt projektu to 19 560,45 euro.

"Integracja sensoryczna- inwestycją w przyszłość dzieci"

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu wraz z czeskim Przedszkolem z Novego Mesta pod Smrkem rozpoczęło realizację projektu „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”

 

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci” CZ. 11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Całkowity koszt projektu to 19 560,45 euro.

 

Celem projektu jest:

 

1. Zapoznanie nauczycieli przedszkoli z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy.

 

2. Zapoznanie rodziców dzieci z dysfunkcjami z zyskaną przez nauczycieli wiedzą w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna.

 

3. Umożliwienie dzieciom z dysfunkcjami korzystania z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej na obszarach objętych projektem.

 

Projekt będzie realizowany poprzez: warsztaty metodyczne dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz odbędą się zajęcia z Integracji Sensorycznej dla dzieci i ich rodziców. Przewidziane są również spotkania integracyjne organizowane w Bolesławcu i Novym Mescie pod Smrkem. Projekt zakończony zostanie Festynem z okazji otwarcia Ogródka Sensorycznego w Bolesławcu z udziałem polskich i czeskich dzieci oraz nauczycieli.

 

W ramach podejmowanych działań projekt przyczyni się do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i czeskimi nauczycielami wychowania przedszkolnego. Da możliwość zapoznania się ze stroną dydaktyczną np.: sposobem prowadzenia pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z dziećmi z dysfunkcjami po obu stronach granicy. Umożliwi poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań pracy z dziećmi w zakresie elementów terapii metody Integracji Sensorycznej.

 

OLIMPIADA BEZPIECZNEGO MALUCHA

 

15 października 2019 r odbyła się „Olimpiada Bezpiecznego Malucha”, zorganizowana przez Straż Miejska w Bolesławcu. Głównym celem tych zawodów sportowych jest uwrażliwianie najmłodszych na podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. W konkurencjach sportowych wzięła udział reprezentacja naszego Przedszkola.

Dzieciom z grupy „Motylków” serdecznie gratulujemy zajęcia I miejsca.

 

TRZYMAJCIE KCIUKI- ZACZYNAMY

                    CZEKAMY NA WYNIKI

 

"GASZENIE POŹARU"- JEDNA Z KONKURENCJI

 NAJWAŹNIEJSZY JEST DOPING

ZDJĘCIA FILM

 

 

I RODZINNY PIKNIK MIEJSKICH PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH
 

12 PAŹDZIERNIKA ODBYŁ SIĘ I RODZINNY PIKNIK MIEJSKICH PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH W BOLESŁAWCU POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA PIOTRA ROMANA  PIĘKNA SŁONECZNA POGODA SPRZYJAŁA TEMU, BY W SOBOTNIE PRZEDPOŁUDNIE RODZICE I DZIECI LICZNIE PRZYBYLI DO MIEJSKIEGO OŚRODKA WODNO-SPORTOWEGO I UCZESTNICZYLI W LICZNYCH ATRAKCJACH PRZYGOTOWANYCH PRZEZ WSZYSTKIE MIEJSKIE PRZEDSZKOLA. GRILL,ZABAWY SPORTOWE, WYSTĘPY PRZEDSZKOLAKÓW SPRAWIŁY ŹE WSZYSCY SPEDZALI CZAS W MIŁEJ I RADOSNEJ ATMOSFERZE.

DZIEKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM ZA TAK LICZNE PRZYBYCIE.


MALOWANIE TWARZY PRZEZ PANIE Z MPP NR 7

CHĘTNYCH DO MALOWANIA NIE BRAKUJE

 

                                  

                                                                                         "MAGICZNE KOŁO"- ZABAWA Z FARBAMI

 WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ