Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

59-700 Bolesławiec

Górne Młyny 5

Dzień Czekolady

„Święto Czekolady w Przedszkolu" - brzmi ciekawie i ...smacznie. Na początku imprezy dzieci zapoznały się z historią czekolady: skąd pochodzi,  z czego jest zrobiona. Dowiedziały się, że czekoladę odkrył Krzysztof Kolumb. Ziarno kakaowca, z którego wytwarza się czekoladę, przywiózł natomiast do Europy Ferdynand Cortez. Pierwotnie czekoladę stanowił napój z ziaren kakaowca. Nie był on jednak smaczny, ani słodki. Dopiero hiszpańscy mnisi wpadli na pomysł, aby do takiego wywaru dodać cukier, cynamon i anyż. Pierwsze tabliczki czekolady pojawiły się dopiero w XIX wieku i pochodziły ze Szwajcarii.

Po tym krótkim wstępie rozpoczęły się przepyszne konkursy. Dzieci musiały zjeść zawieszone na nitce ciastko nie używając przy tym  rąk oraz  rozpoznać gatunek czekolady. Jednak najlepszą zabawą dla dzieci było samodzielne wykonanie czekoladowych  pyszności. Po wyprodukowaniu słodkości czekoladowych nastąpił punkt kulminacyjny czyli degustacja ,,całej produkcji". Wszystkim bardzo smakowało!!!  Pyszny był to dzień w przedszkolu, szkoda że zdarza się tylko raz do roku.