Jesteś tu: » Strona główna

REKRUTACJA 2020/2021

WWW.BOLESLAWIEC.PL

I SPOTKANIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

"INTEGRACJA SENSORYCZNA-INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ DZIECI"

W dniach 22-24.11.2019r. odbyło się pierwsze spotkanie. Projekt  był realizowany poprzez: szkolenie dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz warsztaty metodyczne dla dzieci i ich rodziców.

Przez trzy dni w Świeradowie Zdroju 29 nauczycieli z Polski i Czech uczestniczyło w szkoleniu podczas którego zapoznało się z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy. Ogromne znaczenie miała tu wymiana doświadczeń nauczycieli polskich i czeskich nauczania przedszkolnego, pracujących z dziećmi z dysfunkcjami.

W wyjazdowych warsztatach wzięło udział także 25 dzieci wraz z opiekunami. Rodzice wraz z nauczycielami mieli możliwość zapoznania się w praktyczny sposób z elementami metody Integracji Sensorycznej; zyskać nową i poszerzyć już zdobytą wiedzę w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna. Dzieciom z dysfunkcjami umożliwiono korzystanie z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej poprzez doświadczanie jej podczas zajęć na  basenie i sali gimnastycznej.

W marcu 2020 roku przewidziany jest wyjazd polskich dzieci do Czech, które będą  brały udział w zajęciach z integracji sensorycznej przygotowanych przez nauczycielki przedszkola z Novego Mesta pod Smrkem.

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”  CZ.11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.Całkowitykoszt projektu to 19 560,45 euro.

"Integracja sensoryczna- inwestycją w przyszłość dzieci"

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”  CZ. 11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Całkowity koszt projektu to 19 560,45 euro.

Celem projektu jest:

1. Zapoznanie nauczycieli przedszkoli z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy.

2. Zapoznanie rodziców dzieci z dysfunkcjami z zyskaną przez nauczycieli wiedzą w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna.

3. Umożliwienie dzieciom z dysfunkcjami korzystania z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej  na obszarach objętych projektem.

Projekt będzie realizowany poprzez: warsztaty metodyczne dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz odbędą się zajęcia z Integracji Sensorycznej dla dzieci i ich rodziców. Przewidziane są również spotkania integracyjne  organizowane w Bolesławcu i Novym Mescie pod Smrkem. Projekt zakończony zostanie Festynem z okazji otwarcia Ogródka Sensorycznego w Bolesławcu z udziałem polskich i czeskich dzieci oraz nauczycieli.

W ramach podejmowanych działań projekt przyczyni się do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i czeskimi nauczycielami wychowania  przedszkolnego. Da możliwość zapoznania się ze stroną dydaktyczną np.: sposobem prowadzenia pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z dziećmi z dysfunkcjami po obu stronach granicy. Umożliwi poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań pracy z dziećmi w zakresie elementów terapii metody Integracji Sensorycznej.

UWAGA RODZICE !!!!
W NADCHODZĄCYM ROKU SZKOLNYM NASTĘPUJE ZMIANA SPOSOBU UBEZPIECZANIA.
NIE BĘDZIE MOZLIWOŚCI UBEZPIECZENIA DZIECI W PRZEDSZKOLU,
PROSIMY UBEZPIECZYĆ DZIECI WE WŁASNYM ZAKRESIE.

Dzień baterii

Na codzień nie myślimy o tym jak bardzo w naszym życiu potrzebne są tak niezauważalne rzeczy jak baterie. Jednak dzięki nim działa co najmniej połowa naszych urządzeń elektrycznych takich jak telefony, budziki, laptopy itd. Gdyby nagle ich zabrakło nasze życie diametralnie by się zmieniło.

Dzień baterii