Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

adres mail : mppsiedem@gmail.com

WIĘCEJ INFORMACJI

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Z ogromną przyjemnością informujemy iź nasze Przedszkola  wzięło udział w XIV edycji Konkursu Plastycznego " Boźe Narodzenie- moje wymarzone święta" .Konkurs został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie .

Dwoje dzieci z grupy pań: Agnieszki Szewczyk i Małgorzaty Szewczyk zdobyło nagrody:

Dawid Konopnicki - II miejsce,

Stasiu Wolski -wyróźnienie.

Obu chłopcom serdecznie gratulujemy

DZIĘKUJEMY

Z OGROMNĄ RADOŚCIĄ CHCIELIBYŚMY POINFORMOWAĆ, IŹ DZIĘKI PAŃSTWA ZAANGAŹOWANIU, NASZE PRZEDSZKOLE ZDOBYŁO

III MIEJSCE W KONKURSIE "NA BATERIE TEŹ JEST SPOSÓB"

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, ZA POMOC W ZBIERANIU BATERII.

DLA RODZICÓW:

1. Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka

z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu

w czasie pandemii koronawirusa

2. Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z otwarciem przedszkoli

Informacja o bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dorosłych i dzieci na telefon w Bolesławcu.

Tutaj

MOPS uruchamia profesjonalną pomoc psychologiczną

od godziny 13.00 do 15.00,

w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Pomoc będzie udzielana przez telefon,

pod numerem telefonu 607872517

I SPOTKANIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

"INTEGRACJA SENSORYCZNA-INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ DZIECI"

W dniach 22-24.11.2019r. odbyło się pierwsze spotkanie. Projekt  był realizowany poprzez: szkolenie dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz warsztaty metodyczne dla dzieci i ich rodziców.

Przez trzy dni w Świeradowie Zdroju 29 nauczycieli z Polski i Czech uczestniczyło w szkoleniu podczas którego zapoznało się z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy. Ogromne znaczenie miała tu wymiana doświadczeń nauczycieli polskich i czeskich nauczania przedszkolnego, pracujących z dziećmi z dysfunkcjami.

W wyjazdowych warsztatach wzięło udział także 25 dzieci wraz z opiekunami. Rodzice wraz z nauczycielami mieli możliwość zapoznania się w praktyczny sposób z elementami metody Integracji Sensorycznej; zyskać nową i poszerzyć już zdobytą wiedzę w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna. Dzieciom z dysfunkcjami umożliwiono korzystanie z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej poprzez doświadczanie jej podczas zajęć na  basenie i sali gimnastycznej.

W marcu 2020 roku przewidziany jest wyjazd polskich dzieci do Czech, które będą  brały udział w zajęciach z integracji sensorycznej przygotowanych przez nauczycielki przedszkola z Novego Mesta pod Smrkem.

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”  CZ.11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.Całkowitykoszt projektu to 19 560,45 euro.

"Integracja sensoryczna- inwestycją w przyszłość dzieci"

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”  CZ. 11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Całkowity koszt projektu to 19 560,45 euro.

Celem projektu jest:

1. Zapoznanie nauczycieli przedszkoli z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy.

2. Zapoznanie rodziców dzieci z dysfunkcjami z zyskaną przez nauczycieli wiedzą w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna.

3. Umożliwienie dzieciom z dysfunkcjami korzystania z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej  na obszarach objętych projektem.

Projekt będzie realizowany poprzez: warsztaty metodyczne dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz odbędą się zajęcia z Integracji Sensorycznej dla dzieci i ich rodziców. Przewidziane są również spotkania integracyjne  organizowane w Bolesławcu i Novym Mescie pod Smrkem. Projekt zakończony zostanie Festynem z okazji otwarcia Ogródka Sensorycznego w Bolesławcu z udziałem polskich i czeskich dzieci oraz nauczycieli.

W ramach podejmowanych działań projekt przyczyni się do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i czeskimi nauczycielami wychowania  przedszkolnego. Da możliwość zapoznania się ze stroną dydaktyczną np.: sposobem prowadzenia pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z dziećmi z dysfunkcjami po obu stronach granicy. Umożliwi poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań pracy z dziećmi w zakresie elementów terapii metody Integracji Sensorycznej.