Jesteś tu: » Strona główna

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 12.12.2019 O GODZINIE 12.00

W SALI KINA FORUM

I SPOTKANIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

"INTEGRACJA SENSORYCZNA-INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ DZIECI"

W dniach 22-24.11.2019r. odbyło się pierwsze spotkanie. Projekt  był realizowany poprzez: szkolenie dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz warsztaty metodyczne dla dzieci i ich rodziców.

Przez trzy dni w Świeradowie Zdroju 29 nauczycieli z Polski i Czech uczestniczyło w szkoleniu podczas którego zapoznało się z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy. Ogromne znaczenie miała tu wymiana doświadczeń nauczycieli polskich i czeskich nauczania przedszkolnego, pracujących z dziećmi z dysfunkcjami.

W wyjazdowych warsztatach wzięło udział także 25 dzieci wraz z opiekunami. Rodzice wraz z nauczycielami mieli możliwość zapoznania się w praktyczny sposób z elementami metody Integracji Sensorycznej; zyskać nową i poszerzyć już zdobytą wiedzę w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna. Dzieciom z dysfunkcjami umożliwiono korzystanie z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej poprzez doświadczanie jej podczas zajęć na  basenie i sali gimnastycznej.

W marcu 2020 roku przewidziany jest wyjazd polskich dzieci do Czech, które będą  brały udział w zajęciach z integracji sensorycznej przygotowanych przez nauczycielki przedszkola z Novego Mesta pod Smrkem.

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”  CZ.11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.Całkowitykoszt projektu to 19 560,45 euro.

"Integracja sensoryczna- inwestycją w przyszłość dzieci"

Projekt „Integracja sensoryczna - inwestycją w przyszłość dzieci”  CZ. 11.120/0.0/0.0/16_012/0001906 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Całkowity koszt projektu to 19 560,45 euro.

Celem projektu jest:

1. Zapoznanie nauczycieli przedszkoli z zasadami terapii Integracji Sensorycznej oraz z tym, jak funkcjonuje ona i jakie jest do niej podejście po obu stronach granicy.

2. Zapoznanie rodziców dzieci z dysfunkcjami z zyskaną przez nauczycieli wiedzą w tym zakresie, w jakim jest ona im potrzebna.

3. Umożliwienie dzieciom z dysfunkcjami korzystania z elementów terapii metody Integracji Sensorycznej  na obszarach objętych projektem.

Projekt będzie realizowany poprzez: warsztaty metodyczne dla polskich i czeskich nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz odbędą się zajęcia z Integracji Sensorycznej dla dzieci i ich rodziców. Przewidziane są również spotkania integracyjne  organizowane w Bolesławcu i Novym Mescie pod Smrkem. Projekt zakończony zostanie Festynem z okazji otwarcia Ogródka Sensorycznego w Bolesławcu z udziałem polskich i czeskich dzieci oraz nauczycieli.

W ramach podejmowanych działań projekt przyczyni się do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i czeskimi nauczycielami wychowania  przedszkolnego. Da możliwość zapoznania się ze stroną dydaktyczną np.: sposobem prowadzenia pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z dziećmi z dysfunkcjami po obu stronach granicy. Umożliwi poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań pracy z dziećmi w zakresie elementów terapii metody Integracji Sensorycznej.

UWAGA RODZICE !!!!
W NADCHODZĄCYM ROKU SZKOLNYM NASTĘPUJE ZMIANA SPOSOBU UBEZPIECZANIA.
NIE BĘDZIE MOZLIWOŚCI UBEZPIECZENIA DZIECI W PRZEDSZKOLU,
PROSIMY UBEZPIECZYĆ DZIECI WE WŁASNYM ZAKRESIE.

Dzień Małpy

Małpy skaczą niedościgle,
Małpy robią małpie figle,
Niech pan spojrzy na pawiana:
Co za małpa, proszę pana!
Jan Brzechwa

Dzień Małpy