Jesteś tu: » Strona główna

KOCHANI RODZICE
BARDZO DZIĘKUJEMY ZA POMOC
I ZAANGAŹOWANIE W ORGANIZACJĘ FESTYNU !!!

Młodzi bolesławianie dbają o środowisko przyrodnicze

6 czerwca 2017 r. w Centrum Integracji Kulturalnej ,,Orzeł” w Bolesławcu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursach ekologicznych: ,,W dolinie rzeki Bóbr”- konkurs plastyczny dla przedszkolaków; ,,Na baterie też jest sposób – 2017” – konkurs dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W konkursie ,,Na baterie też jest sposób” 11 grup przedszkolnych oraz 44 klasy, łącznie 1714 osób, zebrało 3740 kg zużytych baterii, które za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu, zostały przekazane do recyklingu.
W kategorii „przedszkola” Drugie miejsce zajęła grupa III z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7. Wychowawczynie: Lidia Bazal i Marta Herdzik.

W kategorii „przedszkola” laureaci I, II i III miejsca wezmą udział w wycieczce.. Grupy przedszkolne  które wygrały wycieczkę mogą wybrać jedno z miejsc: Zoo we Wrocławiu, Humanitarium, Hydropolis lub Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Grupa z naszego przedszkola wybrała wycieczkę do ZOO we Wrocławiu Nagrody w tegorocznej edycji konkursu są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Gminę Miejską Bolesławiec, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Konkurs plastyczny ,,W dolinie rzeki Bóbr” skierowany był do dzieci uczęszczających do bolesławieckich przedszkoli. Zadaniem uczestnika konkursu było samodzielne wykonanie pracy plastycznej w formacie A4, z wykorzystaniem dowolnej techniki. W konkursie  drugie miejsce zajęła Marika Zabawa ,Wyróżnienia otrzymały:  Emilia Bazal , Ola Sztandera , Maja Tertel

Wszystkim nagodzonym serdecznie gratulujemy.

Kolorowy Dzień

Bez kolorów nasze życie byłoby strasznie nudne i smutne. Odcienie otaczającej nas rzeczywistości mają wpływ na nasze samopoczucie, dlatego warto znać ich właściwości.

Kolorowy Dzień